۱۰ تیر ۱۴۰۰
توسط صنایع وفایی
3576 یازدید
0 دیدکاه
امتیاز
5
(1)

یکی از محصولات ارائه شده توسط صنایع برودتی مهدی وفایی، دستگاه شیرسردکن صنعتی می‌باشد. در واقع شیر سرد کن به مخازنی با قابلیت نگه داری شیر و خنک کننده آن می‌گویند. خنک نگه داشتن شیر خام با چرخش مداوم آن مانع از فساد شیر می‌شود. همچنین این محصول در اغلب فروشگاه‌ها و لبنیاتی‌ها استفاده می‌گردد.

شیرسردکن‌ ها اغلب در مکان‌هایی مثل دامداری‌ها و دامپروری‌ها قابل استفاده هستند. این محصولات در ایستگاه‌های جمع آوری، فروشگاه‌ها، لبنیاتی‌ها و محل عرضه شیر خام و غیر پاستوریزه نیز کاربرد دارند. همچنین کارخانه‌های تولید بستنی و کیک و کلوچه نیز از این محصول استفاده می‌کنند.

ویژگی شیرسردکن وفایی در اصفهان

این شیر سرد کن‌ها در ابعاد مختلف از ۱۰۰ تا ۵۰۰ لیتری تولید و عرضه می‌شوند. این محصول، شیر را تا ۴ روز سالم نگه داشته ولی قادر به نگهداری شیر خام بیشتر از ۷۲ ساعت نیست. شیر سرد کن‌های تولیدی صنایع برودتی مهدی وفایی کاملا مطابق با استاندارد‌های بهداشتی تولید می‌شوند.

همچنین جنس این نوع شیر سرد کن‌ها از استیل استنلس بوده و مونتاژ شده با جوش آرگون می‌باشد. برای ساخت آن‌ها از موتور‌های هندی و تایلندی استفاده می‌شود. مجموعه ما علاوه بر تولید یخچال‌های صنعتی، شیر سرد کن‌های مختلفی نیز ایجاد می‌کند.

برای مشاهده و خرید شیرسردکن کلیک نمایید.

انواع شیرسردکن صنعتی

شیر سرد کن لبنیاتی

بسیاری از فروشگاه‌های لبنیاتی و ماست بندی‌ها برای سالم نگه داشتن شیر خام مصرفی نیاز به شیر سرد کن دارند. استیل به کار رفته در این محصول باعث عدم تغییر رنگ، مزه و بوی شیر می‌شود. همچنین این استیل ضد زنگ زدگی بوده و محل جوشکاری نیز از جوش میکس آرگون استفاده می‌شود. بدین سبب بدنه شیر سرد کن دچار پوسیدگی نمی‌گردد. علاوه بر این‌ها شیر سرد کن‌های فروشگاهی به صورت ایستاده طراحی و تولید می‌شوند.

شیرسردکن دامداری و دام پروری

شیر سرد کن‌های دامداری و دامپروری دارای ساختاری متفاوت نسبت به شیر سرد کن‌های فروشگاهی هستند. پس از دوشیدن دام‌های مختلف، شیر خام به دست آمده را در شیر سرد کن‌هایی با ظرفیت بالای ۱۰۰۰ لیتر نگهداری می‌کنند. در بعضی از مواقع حجم شیر سرد کن‌ها برای نگهداری شیر خام به ۱ تا ۲ تن نیز می‌رسد. درون این محصول، یک پمپ برای تخلیه راحت شیر وجود دارد. حجم شیر خام تولیدی در دامداری‌ها و دام پروری‌ها بسیار زیاد است. این نوع شیر سرد کن‌ها نیز دارای بدنه استیل و موتور قوی به صورت افقی با مخزنی عریض برای به گردش در آوردن همزن و شیر درون مخزن می‌باشد.

شیرسردکن پلیت

این نوع شیر سرد کن‌ها پلیت برای سرد کردن فوری شیر خام در ایستگاه‌های جمع آوری شیر و کارخانه جات لبنیاتی کاربرد دارند. با وصل کردن شیر سردکن پلیت به مخزن نگه داری، شیر با عبور از داخل آن سریعا خنک می‌شود. این دستگاه فاقد همزن و مخزن بوده و شیر را پس از عملیات خنک سازی سریعا به داخل شیر سرد کن‌ها منتقل می‌کنند.

قیمت دستگاه شیرسردکن صنعتی

برای تعیین قیمت هر دستگاه نیاز به در نظر گرفتن میزان کیفیت آن محصول نیز هست. البته الزاما هر کالایی با قیمت بالا دارای کیفیت زیاد نیز نیست. برای تعیین قیمت و ارزش یک دستگاه شیر پر کن، نیاز به دانستن جنس بدنه محصول، موتور دستگاه و یونیت برودتی می‌باشد. میزان دوام و کیفیت قطعات به کار رفته در تولید این دستگاه نیز باعث افزایش قیمت می‌شود.

به دلیل منحصر به فرد بودن ساختار شیر خام، نمی‌توان برای ساخت بدنه شیر سرد کن از هر آلیاژی بهره برد. در صورت به کار بردن استیل در ساخت بدنه، شیر خام بدون هیچگونه تغییر در رنگ، بو و مزه باقی می‌ماند. در حالی که با استفاده از شیر پر کن‌های غیر استیل، خواص فیزیکی و شیمیایی شیر دچار تغییر می‌شود.

در ضمن جنس استیل بدنه نیز می‌تواند در قیمت و خواص موثر شیر نگهداری شونده، موثر باشد. در ساخت شیر سرد کن‌ها از انواع مختلفی موتور استفاده می‌گردد.

مواردی که در میزان تغییرات قیمت دستگاه حائز اهمیت می‌باشد عبارتند از:

• برند موتور

• کیفیت موتور

• میزان برق مصرفی موتور

• طول عمر موتور

• نوع جوشکاری به ویژه با استفاده از جوش آرگون و co2

• کندانسور یا یونیت برودتی

• داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش

نکته قابل توجه درباره کندانسورها، بهره بری از یونیت برودتی آمریکایی و یا اروپایی است. برای خرید و فروش شیر سرد کن صنعتی دامداری به سایت‌ها و شرکت‌های مرتبط با صنایع برودتی مراجعه کنید.

 

مشخصات فنی شیرسردکن وفایی

به طور کلی هر شیر سرد کن دارای بدنه‌ای استیل با وان از جنس استیل نگیر می‌باشد. این دستگاه به صورت تک قلو و دو قلو با حجمی از ۱۰۰ لیتر تا ۵ تن را شامل می‌باشد. شیر پر کن با حجم ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ لیتر برای سوپر مارکت‌ها یا دامداری مناسب است.

شیر سردکن ها به صورت افقی یا چهار گوش و عمودی موجود می‌باشد. با استفاده از انواع موتور و سیستم عایق و لوله‌های رسانای لحیم شده کار می‌کند. این دستگاه دارای ترموستات دیجیتال و فن بزرگ می‌باشد. همچنین این‌ها دارای ۳ سال گارانتی برای اسکلت و بدنه و ۱۸ ماه گارانتی برای موتور خود می‌باشد.

ساختار شیر سرد کن دامداری

بدنه شیر سرد کن‌ها بر پایه استانداردهای بهداشتی از جنس استیل استنلس ایجاد شده‌اند. استیل غیر قابل زنگ زدگی و اکسید شدن، ضربه و کپک زدگی است. ساختار شیر سرد کن‌ها مطابق با پایین آوردن دمای شیر خام و هم زدن مستمر آن می‌باشد.

به طور معمول این محصول تشکیل شده از:

• تابلو برق

• مخزن نگهداری شیر

• شیر آلات و لوله‌های نصبی

• کنترل کننده‌ها

• کمپرسور هوا

• کمپرسور شیر سرد کن

• سنسورهای الکترونیکی برای همزدن و تنظیم و نمایش دما

• الکتروموتور

• گیربکس حلزونی

مزایا و معایب استفاده از شیر سرد کن دامداری

دستگاه شیر سرد کن دارای مزیت‌های مختلفی است. از جمله این مزایا عبارتند از:

• داشتن درب بازدید از مخزن

• قابلیت شستشو مخزن

• امکان جابه جایی راحت دستگاه با داشتن چهار چرخ این دستگاه

• قابلیت نمایش دمای داخلی مخزن با استفاده از صفحه نمایش دیجیتال

• به کار بردن استیل غیر مغناطیسی در تولید دستگاه

انواع مکانیسم ساخت شیر سرد کن

دستگاه‌های شیر سرد کن بر اساس مدل و میزان کارایی آن‌ها در مدل‌های مختلفی ساخته می‌شوند. این مدل‌ها شامل استوانه‌ای ، مکعبی، افقی، عمودی در دو حالت تک مخزنه و دو مخزنه تولید می‌شوند. دستگاه‌های مکعبی بیشتر برای دامداری‌هایی با فضای کم قابل استفاده هستند. نوع استوانه‌ای آن به صورت سیلندی و گرد بوده و در صنایع بیسکوییت و کیک پزی‌ها کاربرد دارد. از نوع تک مخزنه نیز برای فروشگاه‌های لبنیاتی استفاده شده، در حالی که برای دامپروری‌ها از شیر سرد کن‌های دو مخزنه استفاده می‌شود.

برچسب ها
اشتراک گذاری مطلب:

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

بیشتر بخوانید

مقالات و مطالب صنایع برودتی وفایی

راهنمای خرید یخچال فروشگاهی مناسب

راهنمای خرید یخچال فروشگاهی مناسب

اگر کسب‌وکاری دارید که مرتبط با مواد غذایی است، حتما می­ دانید که برای نگه­داری از آن‌ها و جلوگیری از فاسد شدن به یخچال نیاز  دارید. یخچال های ...

۱۱ شهریور ۱۴۰۰
5182
یخچال روباز یا پرده هوا چیست؟ انواع و کاربرد آن؟

یخچال روباز یا پرده هوا چیست؟ انواع و کاربرد آن؟

یخچال روباز یا یخچال پرده هوا، به عنوان یک کالای اصلی برای فروشگاه مواد غذایی مانند هایپر استار و هایپرمی  است که به عنوان یک کالا بازرگانی شناخته ...

۱۷ مرداد ۱۴۰۰
19858
نکات خرید تاپینگ صنعتی و معرفی انواع آن

نکات خرید تاپینگ صنعتی و معرفی انواع آن

تاپینگ صنعتی چیست و چه کاربردهای در صنایعی مانند بستنی سازی و فست فودها و... دارد؟ در این مطلب به موارد زیر می پردازیم:تاپینگ صنعتی چیست؟ انواع ...

۲۳ تیر ۱۴۰۰
21659
یخچال ایستاده طرح مشکی وفایی (سه درب، شش درب)

یخچال ایستاده طرح مشکی وفایی (سه درب، شش درب)

یخچال ایستاده طرح مشکی وفایی مدل های مختلفی دارد که دو مدل آن بیشترین پرتقاضاست:طرح مشکی سه درب طرح مشکی شش دربیخچال ایستاده یکی از محصولات صنایع ...

۱۸ تیر ۱۴۰۰
19783

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صنایع مهدی وفایی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: